Форелевое садковое хозяйство (до 1000т в год), Кыргызстан

Садковое рыбоводство на реке нарын в Кыргызстане

Киргизстан має унікальні природні умови і має багаті водні ресурси, що найбільш підходять для розвитку рибної галузі, особливо форелеводства. Багато водоймищ і джерел чистої води поки що залишаються вільними і незасвоєними рибниками. Ми сподіваємося, що наш рибоводний досвід допоможе інвесторам із цієї та сусідніх країн побудувати ефективний бізнес саме в цьому напрямі.

У 2007 році ми вже розпочинали роботу в Киргизстані з міжнародною командою інвесторів. Для них нами був розроблений бізнес-план «проекту вирощування до 1000т форелі та сига на оз. підрозділів підприємства Проте, на той час, від реалізації проекту довелося відмовитися через підготовку владою законодавчого рішення про повну заборону вирощування райдужної форелі на оз.Іссик-Куль. І до сьогодні ця постанова уряду продовжує діяти.

З квітня 2015 року для нас почалося знайомство з новим рибоводним проектом у Киргизстані. Ми були запрошені для надання консультаційних послуг, після чого отримали пропозицію щодо участі у проекті: «Повносистемне садкове форелеве господарство на р. Нарин, потужністю до 2000т на рік»

садковое хозяйство "Эфтар" агро-комплекс"

В даний час потужність проекту визначена рибоводно-біологічним обґрунтуванням (РБО), розробленим у найголовнішій, передовій та профільній науковій установі, що діє на пострадянському просторі  — ДЕРЖСНІОРХ (Санкт-Петербург).
За нашою участю з 2015 року на території республіки інвестор проекту отримав дистриб’юторські права від виробника високоякісних кормів для вирощування риби – компанії Skretting.
На початок 2016р біомаса риби, що міститься в садках, склала понад 120т. Середня вага найстаршої партії риби (2.5 року) досягає більше 2кг.

Выращивание крупной форели в садках, rainbow-trout-naryn

З листопада 2015 року продукцією проекту стала не лише риба, а й ікра, отримана у життєвий спосіб.

Производство пищевой икры форели

З самого початку участі у проекті ми розпочали впровадження технічних удосконалень та нововведень, які в сукупності дозволять забезпечити виконання планових показників проекту. Найбільш значущі результати нашої участі у проекті:

  • Нова система кріплення садових ліній, що дозволяє повністю виключити ризики пошкодження садків або їх відриву при штормах та перепадах рівня води;
  • Повна зміна системи «завантаження» діл садків з установкою ручних знімних лебідок і більш важких вантажів спеціальної форми;
    Новий універсальний проект для виготовлення мережних камер та їх новий постачальник;
  • Проект і влаштування робочих проходів між садками, що дозволяє спростити виконання всіх технологічних операцій з рибою, що вирощується і відловлюється на реалізацію;
  • Спорудження та облаштування підземного джерела питної води для всіх потреб садкової ділянки підприємства;
  • Проект та початок будівництва системи перетримання живої риби в передмісті м. Алма-Ати, Казахстан;
  • Проекти пантонного інкубаційно-личинкового та малькового ділянок, що дозволяють до чотирьох разів на рік проводити інкубацію 100 тис.шт. ікри форелі (всього 400 тис. штук на рік) та підрощувати до 3-5г молодь для зариблення садків.
  • Також ми беремо участь у розробці проекту цеху рибопереробки у м. Бішкек (1000 кв.м.) та виробничо-побутових приміщень на садковій ділянці, будівництво яких дозволить суттєво покращити умови роботи та відпочинку вахтового персоналу (з’явиться спеціальна їдальня, душові, сан.вузли). і т.д.).
инкубационный цех для форели на воде
Мальковый участок в садковом хозяйстве
Мальковые садки "Эфтар" агро-комплекс"
Сортировка и пересадка радужной форели
trout-2020-13

Про розвиток  проекта дивіться наше відео.

Нове відео про проект від 24/03/2018

Слідкуйте за поновленням інформації!  

Прокрутить вверх